Úvod > O škole > Akce školy

Akce školy

Projekt Kraje ČR v 5.třídách

V rámci hodin vlastivědy si žáci obou pátých tříd připravili povídání o přírodních zajímavostech nebo památkách v jednotlivých krajích České republiky.

Zmínit se nezapomněli o památkách chráněných organizací UNESCO, chráněných krajinných oblastech, národních parcích a biosferických rezervacích.

Někdo svůj výklad doplnil  prezentací na notebooku nebo tabletu, jiní si vytiskli obrázky, ze  kterých vytvořili informační tabule.

Letos  akci obohatili také naši ukrajinští kamarádi. Vyprávěli o oblastech , odkud pocházejí.  Připravili si svou prezentaci v českém jazyce.

Kraje1.jpg Kraje 4.jpg

Kraje5.jpg Kraje7.jpg

Start-Up Life!

Dají se přenést prvky neformálního vzdělávání i do formální instituce? Samozřejmě, že dají! Vyzkoušeli si to naši letošní deváťáci prostřednictvím simulační role-play hry "Start-up Life", díky které se 18.5.2022 přenesli do městečka Shokitora, které očekávalo jedinečnou událost, a to soutěž o podporu business plánu! Jenže žáci ve svých týmech měli jen 500 dolarů a zbývaly 4 týdny na to, aby dokázali vydělat co nejvíce kapitálu... Vydělat peníze mohli buď prací – manuální či hlavou – či investicemi v bance nebo na burze. V průběhu hry žáci prakticky zjišťovali rozdíl mezi rizikovou prací na šedém trhu a prací legální a zdaněnou. Mohli reagovat na zprávy o vývoji společností nákupem či prodejem akcií. Učili se umění spolupráce v týmech. A to vše za bilingvního užití anglického a českého jazyka. Aktivita byla hodnocena jako velmi úspěšná jak vyučujícími, tak i žáky. Vítězný tým dokonce dokázal svůj počáteční kapitál zšestinásobit!

Hra byla výsledkem mezipředmětové spolupráce učitelů anglického jazyka, matematiky a občanské výchovy 9.ročníku, kdy došlo k systematické přípravě žáků v otázkách spojených s finanční gramotností. Autory aktivity jsou Avtandil Vardiashvili a Pavel Vassilijev, adaptaci provedl Filip Gábor z BeInternational z.s., jenž nám pomohl i s adaptací pro větší skupinu hráčů a organizací na místě. Jmenovitě patří velký dík Petře Çınar, Petře Přikrylové, Jitce Slávikové, Petře Sedmerové, Valerii Slámové, Taťjaně Frodlové, Ivaně Adámkové, Filipu Gáborovi, Dany Nikšicové, Ivu Cenekovi, Vašku Šrámkovi, Martině Zažímalové a všem studentům 9.ročníku, kteří se aktivity s nadšením a odhodláním zúčastnili.

Start1.JPG Start3.jpg

Retro den

retro den jpg.jpg

Vážení rodiče, milí předškoláci!

Po dlouhé pandemické přestávce bude opět každou středu odpoledne v naší škole probíhat pro všechny předškoláky akce

Hra na školu

hra na školu.jpg

Začínáme ve středu 23. března 2022 v 15:30 hodin.

Vstup do školy je hlavním vchodem, konec Hry na školu je vždy v 16:15 hod.

Další termíny budou: 30.3., 6.4., 13.4. a 20.4. 2022.

Na Vás i Vaše děti se těší vedení a učitelé

Základní školy a Mateřské školy Brno, náměstí Svornosti 7, příspěvkové organizace

Den otevřených dveří

Srdečně zveme rodiče budoucích prvňáčků k návštěvě naší školy a to ve Dnech otevřených dveří

19. - 21.4. 2022 od 8 do 14 hodin.

otevřené dveře.jpg

Přednáška naší bývalé žákyně -  Měsíc s gepardy v Somalilandu

V týdnu od 14. 2. 2022 se na naší škole uskutečnily přednášky naší bývalé žákyně, Markéty Firešové. Markéta studuje 3. ročník veterinární fakulty brněnské univerzity.

Poutavé vyprávění s velkým množstvím fotografií a videí zaujalo jak žáky, tak pedagogy.

Minulé léto se Markéta rozhodla zpestřit svoje praktické dovednosti možností strávit nezapomenutelný měsíc v záchranné stanici pro gepardy v Somalilandu.

Somaliland je autonomní součást Somálska v Africe. Je to muslimský stát, takže vyjet tam rozhodně chtělo velkou dávku odvahy. I samotné přípravy na cestu byly náročné, bylo nutné zařídit si několik různých druhů očkování.

Záchranná stanice se nachází přímo v hlavním městě Hargeise.  Gepardi, kteří jsou v této záchranné stanici umístěni, už obvykle nedokáží žít ve volné přírodě. Do záchranné stanice se dostali odebráním pytlákům. Pytláci mláďata gepardů vzali v raném věku z jejich přirozeného prostředí od matky a prodali  je  lidem, kteří je chtěli mít jako domácí mazlíčky.

V záchranné stanici Markéta pomáhala s chovatelskou prací. K té patří především krmení, péče o výběh a trénink. Dále spolupracovala s mezinárodním veterinárním týmem. Jejich úkolem bylo zejména monitorování a kontrola nemocných zvířat. Markéta pomáhala při odběrech krve gepardů a asistovala při operacích.

I v době, kdy měla Markéta volno, se naplno věnovala zvířatům. Ve volné přírodě pozorovala hyeny skvrnité, šakaly a paviány.

Zkušenost ze záchranné stanice vnímá naše bývalé žákyně jako velmi obohacující a cennou pro svou budoucí práci. Příští léto by chtěla pracovat s medvědy v záchranné stanici v Arménii. My se budeme velmi těšit, až nám o tom bude zajímavě vyprávět.

Gepardi1.jpg Gepardi2.jpg

Soutěž o nejhezčí a nejoriginálnější cizojazyčné vánoční přání

přání jpg.jpg

Vánoční přání.jpg

Halloween

1.11.2021 nás na Svornosti čekají  tradiční halloweenské soutěže. Všichni se na ně moc těšíme.halloween jpg.jpg

Seznam událostí od 27. 6. 2022 do 10. 7. 2022

Pro zadané časové období nebyly nalezeny žádné události.

Celoškolní soutěž ve sběru papíru
Podzimní kolo soutěže o nejlepší sběračskou třídu a nejlepšího jednotlivce proběhne v úterý 5.10.2021
Papír se bude vybírat od 7,30 do 13,00 hodin u brány do atria školy.

Kartony nevybíráme. Knihy  jen bez desek.

Prosíme o zvážení a pevné svázání do balíků o hmotnosti max. 5kg.

Každý žák nahlásí službě jméno, třídu a předanou hmotnost papíru