Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Nová pravidla testování žáků ve školách od 31.1.2022

Nová pravidla testování žáků ve školách od 31.1.2022Od 31.1.2022 pokračují školy v preventivním testování na covid antigenními testy každé pondělí. V případě pozitivního antigenního testu škola vystaví žákovi potvrzení. Takto testovaný pozitivní žák je povinen se podrobit následnému konfirmačnímu PCR testu. V případě pozitivity je zákonný zástupce povinen okamžitě školu informovat.

Nově mají výjimku z testování ti žáci, kteří prodělali covid, neuplynulo od té doby více než 30 dní a uplynula u nich doba povinné nařízené izolace. Těchto žáků se také netýká případná karanténa.

V případě, že v konkrétní třídě chybí více než polovina žáků, přechází tato třída na distanční výuku.

 


Návštěvnost stránek

436837