Historicko-zeměpisná exkurze do Polska

Opravdu nabitý program zažili naši osmáci a deváťáci 20.-21.září u našich severních sousedů. Podařilo se nám navštívit vyhlazovací koncentrační tábor Březinka a pracovní tábor Osvětim, kde smutnou atmosféru vězňů dokreslovalo typicky ponuré podzimní počasí s deštěm. Asi nikdo z nás si neuměl představit, jak to mohli někteří lidé vůbec přežít. Zážitek to byl pro nás všechny velmi silný. 

Po večeři nás ještě čekala návštěva solných dolů ve Věličce u Krakova. Tam už jsme si i s naší průvodkyní Eliškou užili legrace, nadýchali se zdravého vzduchu a potvrdili slanost většiny stěn v dole povoleným lízáním. Na památku jsme si mohli odlomit kousek skutečné soli, jiní si zakoupili pěkný suvenýr v solném obchodě. Po skvělé snídani jsme druhý den vyrazili na prohlídku Krakova a tolik očekávané nákupy v centru. Dojem z krásného historického města nám jen trochu pokazil intenzivní déšť, ale stejně to stálo za to!