Úvod > O škole > Aktuality > Exkurze do JE Dukovany aneb přímo k jádru... unikátní (virtuální) prohlídka pro 9. ročník

Jaderná elektrárna Dukovany je jedním z nejvýznamnějších výrobních zdrojů v Česku.

Víte, kolik žárovek svým instalovaným výkonem 2 040 MW rozsvítí? Zjistíte to v infocentru, které se nachází hned u vstupu do areálu elektrárny.

A právě 1.prosince 2022 se obě 9. třídy vypravili do informačního centra jaderné elektrárny v Dukovanech, kde vše zažili na vlastní oči.

Infocentrum bylo nabité interaktivními exponáty. Nemusíte se ale bát, radioaktivitu si neodnesli, zato nezapomenutelné zážitky ano! Schválně kdo si troufne sfárat třeba až na dno uranového dolu...

Exkurze do Dukovan - na školní web.pdf