Úvod > O škole > Vzpomínky absolventů

Vzpomínky absolventů

Adam (absolvent 2021)

Na tuhle školu budu vzpomínat v dobrém. Škola je jak vzhledově hezká, tak i naučně velmi dobrá. Někteří učitelé mají velké nároky  a je potřeba se na to připravit. Doporučuji tuhle školu pro budoucí gymnazisty.

Tělocvična je super a hřiště je nové a velmi užitečné.

Nejlepší výlet, co jsem na téhle škole zažil, byl výlet do Adršpašsko-teplických skal v 7. třídě.

Snad si  to taky zažijete.

Eliška (absolventka 2021)

Za těch 9 let prožitých na Svornosti jsem toho mnoho zažila. Byly to někdy i momenty plné zklamání a smutku, těch radostných vzpomínek  je přece jen ale o hodně více.

Měla jsem velké štěstí na dobrý kolektiv.

Proběhlo mnoho změn jak v budově, tak v učitelském sboru, myslím, že se vše posouvá k lepšímu a věřím, že to tak bude nadále pokračovat.

Ráda se sem budu vracet a ráda se uvidím s některými učiteli. Doufám, že zůstanu v kontaktu se spolužáky.

Natálka (absolventka 2021)

Nejraději vzpomínám na lyžařský výcvik pod vedením pana ředitele Slámy, dále pak na zpívání na výletě na Pálavu a na výlet do  Adršpašsko-teplických skal.

Na své spolužáky a na těch devět let strávených na této škole budu dlouho vzpomínat.

Ella (absolventka 2021)

Nejvíce vzpomínám na předmět vaření v 6.ročníku. Zrovna se opravovala kuchyňka, tak jsme se část školního roku učili pravidlům stolování a dalším věcem. Když nám kuchyňku opravili, byla to o větší zábava , konečně si zavařit.

Klára (absolventka 2021)

Na tuhle školu jsem chodila přes 7 let a budu na ni vždy vzpomínat. Nejenže jsme si ve třídě vytvořili skvělý kolektiv, se kterým jsme zažili nezapomenutelné chvíle, ale dokonce jsem poznala spoustu skvělých učitelů, díky kterým mě bavilo každý den do školy chodit. Někteří učitelé mi ukázali, že i škola může být zábava.

Zažila jsem taky několik škol v přírodě, terénní výuku, lyžařské kurzy i zajímavé jednodenní výlety. Vždycky jsme si to dokázali užít, i přestože se občas vyskytly nějaké problémy.

Celkově je na Svornosti skvělá atmosféra, příjemné prostředí, velké školní hřiště a atrium, kde jsme také strávili dost času.

Jsem ráda , že jsem mohla chodit zrovna na tuto školu a myslím si, že každý, kdo sem půjde, zažije skvělé roky  a vždy bude na tuto školu vzpomínat v dobrém.

Sabina (absolventka 2008)

Rády s kamarádkami vzpomínáme na přístroj zvaný meotar. Byl to vždycky boj s časem co nejrychleji opsat text z fólie, který byl vždy obohacen výkřiky typu: „Já to nepřečtu. Ještě to nemám.“ Často také: „Proč si to musíme psát? “ Byla to pokaždé sranda.

Eva (absolventka 2014)

Díky Svornosti mám kamarády na celý život. Taky jsem se tam vrátila, když jsem byla na praxi. Byl to zvláštní pocit být na druhé straně barikády.

Láďa (absolvent 2005)

Nejvíc ze všeho, když se mě někdo zeptá na ZŠ, tak si vzpomenu na super třídní kolektiv a báječný učitelský sbor, který dokázal pomoci v každé situaci. SVORNOST FOREVER.

Pepa (absolvent 2008)

Ty nejlepší věci se odehrávaly o přestávkách, po vyučování nebo na výletech. To neměly chybu. Pamatuju si na adrenalin v lanovém centru.

Kristýna (absolventka 2015)

Na Svornosti jsem prožila moc krásná léta. Učení bylo hodně, ale vyplatilo se mi. Přijímačky na střední školu jsem udělala snadno. Na škole se mi líbilo, že se podnikalo spoustu věcí – výlety, školy v přírodě. Učitelé byli akční a nebáli se s námi jezdit na vodu, na lyžák, do Británie. Skvělé to bylo. Cítila jsem se tam výborně, třídní kolektiv jsme měli výborný. Se spolužáky jsem v kontaktu doteď.