Úvod > > Pomůcky do vyučování

Pomůcky do vyučování

Platí pro školní rok 2023/2024

• Pro všechny: vhodné přezůvky v plátěném pytlíku.

1. stupeň

• Výbava pouzdra

2 pera, 2x tužka č. 2, pastelky, zvýrazňovače, červená propiska, guma, ořezávátko, krátké pravítko, nůžky a malé tyčinkové lepidlo.

• Výtvarná výchova + Pracovní činnosti*

Vodové barvy, temperové barvy s paletou, štětce – kulaté č. 8, 6 + jeden velmi tenký, plochý č. 12, sklenička od dětské výživy s víčkem, větší hadřík, houbička na nádobí, plastelína, tekuté lepidlo Herkules, tyčinkové lepidlo Kores, tenké fixy (minimálně 6 barev), barevné křídy, černá tuš, tužka č. 1 nebo 2, pravítko, voskovky, 2 sady barevných papírů, špejle, starý zubní kartáček, igelit na zakrytí lavice.

•  Tělesná výchova

Trenýrky, tričko, příp. tepláky, cvičky nebo tenisky s bílou podrážkou. Vše v plátěném pytlíku.

• Plavání

Plavky (dívky plavky vcelku), čepice, ručník, mýdlo, hřeben.

• Hudební výchova

Notový sešit.

• Do geometrie (od 3. ročníku)

Tužka č. 2 a 3 – nejlépe mikrotužky, 2x trojúhelník s ryskou, kružítko.

• Anglický jazyk

1. a 2. třída – sešit velký nelinkovaný 440. Učebnice děti dostanou zapůjčené od školy, pracovní sešity zařizuje škola, hradí rodiče.

3., 4. a 5. třída – 2 x malý linkovaný sešit (slovníček, gramatika). Učebnice děti dostanou zapůjčené od školy, pracovní sešity zařizuje škola, hradí rodiče.

• Dále sešity a ostatní pomůcky podle seznamu, který děti dostanou od svých vyučujících koncem měsíce června. Přes prázdniny obalte zapůjčené učebnice.

2. stupeň

• Český jazyk

Dva sešity 544, jeden sešit 524 (na diktáty).

• Anglický jazyk

6. - 9. třída - 2x malý linkovaný sešit (slovníček, gramatika). Učebnice děti dostanou zapůjčené od školy, pracovní sešity zařizuje škola, hradí rodiče.

• Německý jazyk (od 7. ročníku)

7. - 9. třída - 1x malý linkovaný sešit. Učebnice děti dostanou zapůjčené od školy, pracovní sešity hradí rodiče.

• Matematika

1x sešit 440 nebo 460, 1x sešit 540 nebo 560, kružítko + náhradní tuhy, úhloměr, pravítko, trojúhelník s ryskou, další pravítko libovolné, dvě tužky č. 3, guma, ořezávátko, dvě barevné tužky.

• Fyzika

Obyčejná kalkulačka, tužka, guma, pravítko, barevná tužka, lepidlo, tři sešity malé čtverečkované = 545 (školní, cvičný a testový) a jeden sešit na laboratorní práce velký linkovaný = 444.

• Dějepis

Sešit velký linkovaný A4 = 444 nebo 464, 2 modrá pera (nebo propisky), 1 jakákoliv barevná propiska (ne červená), guma, ořezávátko, krátké pravítko (15 cm), kružítko, blok na poznámky.

• Přírodopis

Sešit 440 nebo 460 + podložka = lenoch, lepidlo do pouzdra, v 6. ročníku složku s 10 eurofoliemi na laboratorní práce v přírodopisu.

• Zeměpis

Sešit 440 nebo 460 + podložka = lenoch, lepidlo do pouzdra.

• Chemie

Sešit 440 nebo 460 + podložka = lenoch, lepidlo do pouzdra.

• Výchova ke zdraví

Sešit 524, lepidlo.

• Ekologická výchova + Základy první pomoci*

Sešit 420 nebo 440 + podložka = lenoch, lepidlo.

• Výchova k občanství + Volba povolání*

Sešit 420 nebo 440 + podložka = lenoch, lepidlo.

• Výtvarná výchova

Tempery + ploché štětce, paleta, vodové barvy + kulaté štětce, kelímek, voskovky nebo olejové pastely, pastelky, fixy + 1 černá navíc, tuš + špejle nebo pero, suché pastely (křídy), tužka č.1, guma, nůžky, lepidlo, barvené papíry, igelit na lavici, hadřík, příp. pracovní převlečení, sešit 520, dobrovolně anilinky.

*Možné využít stejné pomůcky na oba předměty.