Úvod > O škole > Žákovský parlament

Žákovský parlament

Setkání 30.3. 2022

Na tomto setkání se zástupci z jednotlivých tříd se řešila hlavně problematika přijímání ukrajinských žáků do naší ZŠ. S dětmi jsme se domluvili, jak jim co nejvíce pomoci se začleňováním do třídních kolektivů. Dětem jsme také poděkovali za sbírku, díky které mají jejich ukrajinští spolužáci potřebné pomůcky do vyučování.

Dále byly poskytnuty informace o průběžném pořadí v soutěži tříd a projektu Participativní rozpočet. Domluvili jsme se, že třídy mohou přijít s návrhy na to, co do školy pořídit, aby to bylo ku prospěchu všem.

Děti přišly s náměty na zlepšení některých věcí u nás v ZŠ.

Byla představena nová školní psycholožka, dětem popsala svoji pracovní náplň a nastínila, v jakých oblastech se na ni mohou žáci naší školy obracet.

Žáci 9.ročníku pochválili akci Přijímačky nanečisto a pozitivně reagovali na program navržený školní psycholožkou- Jak zvládat stres před přijímacími zkouškami.

Setkání 30.9.2021

Ze setkání se zástupci jednotlivých tříd vyplynulo, že by si děti přály více relaxačních prostor v budově školy.

Na zakoupení sedacích vaků se mohou těšit i žáci 1.stupně. Žáci 2.stupně už je mají a hojně využívají.

Domluvili jsme se také na sbírce deskových her a časopisů vhodných pro žáky ZŠ.

Děti by také velmi uvítaly uzamykatelné šatní skříňky. Díky podpoře zřizovatele se na ně mohou těšit od příštího školního roku.

Postupně také přibydou ve škole velkoformátové nástěnné desky se zaměřením na přírodní vědy (na 2.stupni), v průběhu školního roku se objeví i u mladších žáků. Zatím jsme realizovali desku s jazykovou tematikou a u žáků má velký úspěch.

IMG_4223 (1).jpg IMG_4224.jpg IMG_4226 (1).jpg