Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Exkurze na Hitrádiu CITY Brno

Exkurze na Hitrádiu CITY BrnoV úterý, 23. května 2023, se naši deváťáci zúčastnili exkurze v Hitrádiu CITY Brno, v pavilonu Morava na brněnském výstavišti. Pokračují žáci 9.A:

Na úvod nás čekalo krátké představení a povídání o historii rádia, potom jsme se přesunuli do budovy, kde nám bylo představeno, co jaká pozice dělá. A nesmělo chybět samotné srdce rádia - studio. Studio bylo sice kvůli lepší akustice trochu menší, ale i tak jsme se tam všichni vešli. Tam na nás čekal moderátor David Máčala. Ten nám stručně představil studio, protože se blížila celá a to znamenalo jediné - zprávy. Po nich následovala písnička a už se Patrik a Martin chystali k mikrofonu. Tréma samozřejmě byla na místě, ale když se rozsvítilo "červené světýlko", tréma opadla. David se kluků například ptal na to, jak dopadly přijímačky, co plánují v létě a co si myslí že dostanou na vysvědčení. Celkem tři minuty dlouhý vstup utekl jako voda a už hrála další písnička. V mezičase jsme si mohli vyzkoušet natočit reklamní spot a ptát se na různé dotazy. Měli jsme možnost ještě jednoho vstupu, kterého se ujala Verča s Radimem. Těch se David ptal na tipy na výlet po Česku, a taky se mu moc líbila naše třídnická mikina s nápisem: "Jsem ve stresu, odpovídat nebudu." Následovaly závěrečné dotazy a hodinová exkurze byla u konce. Na závěr bychom rádi poděkovali našemu panu třídnímu učiteli Ivovi Cenkovi za to, že nám tuto nezapomenutelnou exkurzi zařídil. Naše vstupy si můžete poslechnout níže:

Vstup 1 (Patrik a Martin)

Vstup 2 (Veronika a Radim)

Žáci 9.A


Návštěvnost stránek

442095