Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > „Jízdní řád“ pro rodiče prvňáčků

„Jízdní řád“ pro rodiče prvňáčků„Jízdní řád“ pro rodiče prvňáčků

DSCN5212t.jpg

1.9. 2022:

shromáždění  v 7.45 hod na náměstí před budovou školy. Zde si děti vyzvednou třídní učitelky a starší spolužáci (9.ročníky). Společně pak přejdou všichni do atria školy.

V  atriu školy proběhne slavnostní stužkovací ceremoniál. Prvňáčci budou ostužkováni svými patrony z  9.ročníku. 

V časovém  rozmezí 8.45-9.15 přijede nové prvňáčky přivítat vedení radnice Brno Žabovřesky.

Jednotlivé třídy pokračují i s rodiči po ostužkování s třídní učitelkou do své třídy. Zde stráví nějaký společný čas.

Paní vychovatelka si pak odvede rodiče dětí na informativní schůzku do prostor družiny.

Děti zůstávají s třídní učitelkou ve třídě. Pak proběhne výměna.  Paní vychovatelka přivede zpět rodiče a odvede si děti. Rodiče si své děti v družině vyzvednou poté, co bude ukončena schůzka třídní učitelky s rodiči ve třídě.

Prvňáčci mohu zůstat v družině bez rodičů hned první den, doporučujeme však, aby děti  docházku do družiny zahájily až2.školní den- tedy 2.9. 

Poznámka: První den si děti přinesou jen aktovku.

1.9. 2022- 1. školní den- je obvyklé, že tento den je seznamovací a že děti nezůstávají v družině a ještě neobědvají ve školní jídelně. Pokud rodiče přesto  chtějí družinu i oběd využít, je potřeba domluvit se s vychovatelkami školní  družiny a informovat o tom též třídní učitelku.

 

 

2.9. 2022:

Děti vstupují do budovy školy v době od 7.40 hod  do 7.50 hod(prosíme o dochvilnost)  bočním vchodem od školky přímo do své buňky. Rodiče mají tento den ještě výjimku a mohou do budovy vstoupit s dětmi (ale nemusí ☺ a pro organizaci je to lepší). V prostorách u šaten budou na prvňáky čekat žáci devátého ročníku- ti je zavedou do tříd a se vším jim pomohou. Vyučování probíhá do 9.35 hod. Pak si pro děti přijdou paní vychovatelky a odvedou je do školní družiny. Děti půjdou na oběd s družinou v 11 hod, od 11.30 hod si rodiče mohou vyzvednout své děti z družiny venkovním vchodem  ( u školního hřiště).

Pokud některé z dětí nepůjde tento den do družiny, rodiče si je vyzvednout po skončení vyučování, tedy v době od 9.35-9.45hod u hlavního vchodu do školy. Děti předává třídní učitelka. Nedružinové děti mohou v jídelně obědvat v době od 10.30 do 12.30 hod. Samostatné obědy prvňáčku  však nedoporučujeme!

Poznámka : 2. školní den 2.9.2022- většina dětí již zůstává ve školní družině  a obědvá ve školní jídelně s družinou. Děti si zvykají na kolektiv a na školní a družinový režim.

 

Týden od 5.9. do 9.6. 2022:

Děti se učí podle rozvrhu. Do budovy školy přichází bočním vchodem v době od 7.40 hod do 7.55 hod, pokud nevyužijí možnost ranní družiny (o jejím fungování vás budou informovat paní vychovatelky). Po domluvě s třídními učitelkami budou dětem pomáhat v oblasti kolem šaten a s příchodem do tříd naši deváťáci.

Rodiče tímto žádáme, aby se s dětmi rozloučili u vstupu do buňky a již do budovy školy nevstupovali. O děti se nebojte, bude o ně dobře postaráno. 

Po vyučování ( 4. nebo 5. vyučovací hodina- dle rozvrhu) si děti vyzvednou vychovatelky školní družiny a odvádí je do družiny. Družina obědvá ve 12 hod (v případě ukončení výuky po 4. vyučovací hodině), vyzvedávat děti je možné od 12.30 hod družinovým vchodem  nebo družina obědvá ve 13 hod (v případě ukončení výuky po 5.vyučovací  hodině), vyzvedávat děti je možné od 13.30 hod družinovým vchodem .

Nedružinové děti je možné vyzvedávat po skončení výuky u hlavního vchodu do budovy, předává třídní učitelka.

dfdf69cea833f4e6ea0d71fc4477f180_XL.jpg


Návštěvnost stránek

442104