Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > No Backpack Day neboli Den bez batohů

No Backpack Day neboli Den bez batohůNo Backpack Day neboli Dnen bez batohů - žáci si měli přinést učení v čemkoliv jiném, než je batoh. A že byli kreativní!

 

No Backpack Day je den, kdy žáci chodí do školy bez batohů a všechny knihy a školní potřeby nosí v podivuhodných nádobách. Cílem této akce je připomenout milióny dětí na celém světě, které musí ujít kilometry pěšky do školy. Knihy a školní pomůcky přitom nosí v improvizovaných zavazadlech, protože si nemohou dovolit školní aktovky.

V naší škole se tento den konal ve středu, 23. listopadu 2022.

Zakladatelkou této tradice “Den bez batohů” je Mongai Fankam, oceněná 16 letá americká mladá dáma, aktivistka, zanícená podporovatelka rovnosti dětí a podnikatelka. Její web můžete navštívit na adrese: nobackpackday.org.


Návštěvnost stránek

436844