Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Výsledky hlasování Participativního rozpočtu do škol

Výsledky hlasování Participativního rozpočtu do školVýsledky hlasování Participativního rozpočtu do škol
Letošní kolo participativního rozpočtu vyhrály trampolíny do tělocvičny. Ostatní návrhy dostaly hlasů méně a mohou být zařazeny do hlasování v příštím roce. 
 
 
Těšíme se z toho, že se nám pomůcky do tělocvičny tak pěkně rozrůstají. 

 

Participativní rozpočet do škol představuje demokratický systém, do kterého jsou zapojeni žáci. Toto zapojení má pozitivní dopad na všechny zúčastněné strany, mezi které patří zejména žáci a rodiče, škola a město.

Participace učí žáky rozhodnosti a odpovědnosti za své okolí, učí veřejnému vystupování a společné komunikaci. Rozvíjí týmovou spolupráci, kreativní myšlení, obohacuje výuku a představuje demokratický systém, ve kterém se žáci učí základním volebním principům.

Výhody zavedení participace sklízí také škola, ve které se rozvíjí komunikace, zlepšují se vzájemné vztahy a posiluje se důvěra mezi vedením školy, učiteli a žáky. Žáci jsou motivováni k zapojení do samosprávy školy a školních organizací. Dochází k spoluvytváření příjemného studijního prostředí na podkladě vzájemné zpětné vazby. Více na https://skoly.damenavas.cz/vice-informaci/

 

 

 


Návštěvnost stránek

432638