Úvod > O škole > Aktuality > Plavecké závody ŠD

Plavecké závody ŠD

Dvakrát do téže řeky (bazénu) nevstoupíš?

Dětem  ze Svornosti, se to podařilo. Jak už bývá zvykem několik let, třetí týden v lednu se konají plavecké závody školních družin. Akce probíhá v bazénu ZŠ Jasanová v Jundrově a účastní se jí několik škol z Bystrce, Komína, Žabovřesk a samozřejmě z Jundrova. Kategorie jsou stále stejné a to děvčata 2. – 4. třída a chlapci 2. – 4. třída. Na závěr se plave štafeta.

Samotné závody začaly po dvouminutové rozplavbě. Nejprve plavali kluci a pak děvčata. Každý závodník absolvoval trasu dlouhou 25 m za mohutného povzbuzování ostatních dvakrát. Počítal se lepší čas.

Po doplavání posledního jednotlivce, následovala krátká „válečná“ porada, kdo půjde na štafetu. Výběr nebyl moc složitý. Šli ti, kteří měli ještě dost sil.

Začali plavat první členové družstev a s každou další výměnou sílilo povzbuzování všech okolo. Poslední dohmátnutí. A konec.ˇ

Teď už jen spočítat výsledné časy a napsat diplomy.

Mezi tím se plavci šli usušit a převléknout. Následovalo vyhlášení.

Naše škola opět nezklamala. I když se nám podařilo tentokrát získat pouze 5 medaili , (dvě místa byla bramborová) i tak jsme dokázali, že naše školní družina má vynikající plavce, kteří se nebojí ukázat své kvality v konkurenci jiných školních družin. Tři první místa, jedno druhé a jedno třetí, hovoří za vše.

Velký dík patří našim paním učitelkám plavání.

Příští rok nás čeká velká výzva. Obhájit tento úspěch po třetí!

Vychovatelka ŠD Daniela Tribulová