Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Soutěž ve finanční gramotnosti

Soutěž ve finanční gramotnostiSoutěž ve finanční gramotnosti

 
Ve čtvrtek 1. února se na Obchodní akademii ELDO Brno konal 1. ročník soutěže ve finanční gramotnosti Jak stařeček měnil, až eldíky směnil.
 Naši školu reprezentovala pětice kluků z 9. tříd - Honza Spurný, Ondra Kühn, Saša Adamec, Martin Vitula a Tomáš Nečas. Na šesti soutěžních stanovištích museli prokázat znalosti ze základů finanční gramotnosti, psaní všemi deseti na klávesnici, vědomosti o Evropské unii, znalosti angličtiny, porozumění textu a řešení logických úloh. Za své dovednosti vždy obdrželi určitý obnos místní měny eldíků, které pak museli dle vlastního uvážení uložit nebo investovat v Eldobance. Kluci si nevedli vůbec zle - v konkurenci dalších 13 brněnských základních škol vybojovali krásné 2. místo a získali hodnotné ceny. Ondra Kühn byl navíc vyhlášen nejúspěšnějším soutěžícím celé soutěže. Blahopřejeme!
 
Silvie Göghová

 


Návštěvnost stránek

442102