Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Start-Up Life!

Start-Up Life!    Dají se přenést prvky neformálního vzdělávání i do formální instituce? Samozřejmě, že dají! Vyzkoušeli si to naši letošní deváťáci prostřednictvím simulační role-play hry "Start-up Life", díky které se 18.5.2022 přenesli do městečka Shokitora, které očekávalo jedinečnou událost, a to soutěž o podporu business plánu! Jenže žáci ve svých týmech měli jen 500 dolarů a zbývaly 4 týdny na to, aby dokázali vydělat co nejvíce kapitálu... Vydělat peníze mohli buď prací – manuální či hlavou – či investicemi v bance nebo na burze. V průběhu hry žáci prakticky zjišťovali rozdíl mezi rizikovou prací na šedém trhu a prací legální a zdaněnou. Mohli reagovat na zprávy o vývoji společností nákupem či prodejem akcií. Učili se umění spolupráce v týmech. A to vše za bilingvního užití anglického a českého jazyka. Aktivita byla hodnocena jako velmi úspěšná jak vyučujícími, tak i žáky. Vítězný tým dokonce dokázal svůj počáteční kapitál zšestinásobit!

 
  Hra byla výsledkem mezipředmětové spolupráce učitelů anglického jazyka, matematiky a občanské výchovy 9.ročníku, kdy došlo k systematické přípravě žáků v otázkách spojených s finanční gramotností. Autory aktivity jsou Avtandil Vardiashvili a Pavel Vassilijev, adaptaci provedl Filip Gábor z BeInternational z.s., jenž nám pomohl i s adaptací pro větší skupinu hráčů a organizací na místě. Jmenovitě patří velký dík Petře Çınar, Petře Přikrylové, Jitce Slávikové, Petře Sedmerové, Valerii Slámové, Taťjaně Frodlové, Ivaně Adámkové, Filipu Gáborovi, Dany Nikšicové, Ivu Cenekovi, Vašku Šrámkovi, Martině Zažímalové a všem studentům 9.ročníku, kteří se aktivity s nadšením a odhodláním zúčastnili.

Návštěvnost stránek

436844