Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Testování na covid 8.a 15.11. 2021

Testování na covid 8.a 15.11. 2021Vážení rodiče,

vzhledem k mimořádnému opatření Ministerstva zdravotnictví proběhne 8. a 15.11.2021 testování žáků na covid 19.
Žáci budou testováni před 1.vyučovací hodinou (třída 6.B až před 2.vyučovací hodinou). Děti přijdou do školy v 7.40 hod! Družinové děti se testují až ve svém třídním kolektivu.
Testování probíhá antigenními testy výtěrem z nosu. Děti už jsou na toto testování zvyklé a nemají s ním žádné potíže. Rodiče nemusejí mít důvod k obavám. Očkovaní a děti po prodělaném covidu s potvrzením (max180dní) se testovat nemusí. Testovat se dále nemusí žák, který doloží negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě (max 72 hodin od PCR testu a 24 hodin od antigenního testu).
Je možné, aby si dítě přineslo vlastní antigenní test. Je ale potřeba, aby se testovalo spolu s kolektivem své třídy pod dohledem pedagoga, případně asistenta pedagoga.
Pokud není dítě v době testování přítomno ve škole, otestuje se v kanceláři školy nebo za přítomnosti pedagogického pracovníka v 1.den, kdy do školy přijde.

 

V případě pozitivity vašeho dítěte jste ihned kontaktováni třídním učitelem. Vaše dítě je odděleno od třídního kolektivu a čeká na vás pod dohledem pověřené osoby. Od školy dostanete potvrzení o pozitivním výsledku antigenního testování. Kontaktujte prosím dětského lékaře a ihned objednejte vaše dítě na PCR test. Třída zatím není v karanténě, vyčkává na výsledek potvrzujícího PCR testu daného žáka. Žákům v této třídě budou zpřísněny hygienická opatření (co nejmenší kontakt s jinými třídami atd.).
Rodiče pozitivně testovaného žáka informují o výsledku PCR testu školu ihned. Pokud je výsledek negativní, může se daný žák hned vrátit do školy. Pokud je výsledek pozitivní, škola kontaktuje hygienickou stanici, ta nám oznámí další postup. Případná karanténa třídního kolektivu trvá obvykle 7dní. V rozmezí 5.-7. dne jdou děti, které jsou v karanténě na PCR test, pokud je výsledek negativní, mohou se po skončení karantény (nejdříve však po 7 dnech) vrátit do školy. Třída je v době karantény vzdělávána distančním způsobem podle distančního rozvrhu online hodin.
Je potřeba, abyste pečlivě sledovali Bakaláře a byli v úzkém kontaktu se školou.
Karanténní opatření může krajská hygienická stanice měnit, počítejte s tím, že změny mohou nastat.


Návštěvnost stránek

432994