Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Žáci se seznamují s umělou inteligencí

Žáci se seznamují s umělou inteligencíŽáci se seznamují s umělou inteligencí

 

V naší škole se v hodinách informatiky zabýváme i zajímavým světem umělé inteligence (AI). Tato moderní technologie má stále větší vliv na náš každodenní život. Žáci se učí, jak AI funguje, jaké jsou její možnosti a jak ji mohou využít ve svém budoucím životě. Je to fascinující téma, které nás všechny obohacuje.

Učí se, jak (se) stroje mohou “učit” na základě dat a algoritmů, jak AI dokáže rozpoznat objekty na obrázcích, jak AI může komunikovat s lidmi a odpovídat na otázky, diskutují o tom, jak AI ovlivňuje soukromí, bezpečnost a společnost.

Téma je nejen poučné, ale také inspirující. Žáci se učí kriticky myslet, analyzovat a tvořit. A kdo ví, možná některý z nich se stane budoucím tvůrcem AI, která změní svět.


Návštěvnost stránek

442094