Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Barevné atrium

Barevné atriumSportujeme v atriu

V době distanční výuky velmi pokleslo množství každodenní pohybové aktivity u dětí. Učitelé a mnozí trenéři se je sice snažili motivovat ke sportu online, ale to se dařilo jen částečně. Proto jsme přemýšleli, jak děti co nejvíce a zábavnou formou přimět k pohybu.

V atriu naší školy jsme proto namalovali sportovní dráhu. Startuje se na žábě, ze které je potřeba žabími skoky skákat z leknínu na leknín. Následuje běh po klikaté čáře až k berušce, kde si děti na tečkách při skákání procvičí římská číslice, než se pak vydají po zubaté čáře a kytičkách k motýlovi. Následují další stanoviště jako had, spirála, kladina, slunečnice a žebřík, po kterém se dostanete do cíle v duze.

Dráha se dá proběhnout mnoha různými způsoby s cílem rozvíjet u dětí rychlost, obratnost, koordinaci pohybu a celkovou fyzickou kondici. Mimo dráhu je tu navíc ke skákání několik panáků, nebo třeba hra twister. Děti si zde mohou zpříjemnit svůj příchod do školy, velké přestávky, pobyt v družině či některé hodiny TV. Určitě dojde i na soutěže.

Všem dětem přejeme hodně radosti z pohybu.

Učitelé TV ze Svornosti


Návštěvnost stránek

422588