Úvod > O škole > Aktuality > Dobrodružný výlet

Dobrodružný výlet

...tentokrát pro prvňáky a osmáky

Další z projektových dní určených pro rozvoj kooperace, spolupráce a komunikace starších a mladších žáků jsme strávili nejprve výstupem na rozhlednu Terezka u Proseče. Na jejím vrcholu na děti čekalo zadání zábavných úkolů, které postupně plnily ve skupinách v blízkém okolí unikátní přírodní pískovcové rezervace Toulovcovy Maštale. Prověřily svou odvahu, schopnost domluvit se a vyjádřit svůj názor, pracovat ve skupince a vzájemně si pomáhat. Musely překonávat náročný terén, ošetřit zraněného, naplnit co nejrychleji nádobu vodou ze studánky, sestavit obrázek nebo si zapamatovat co nejvíce z předložených objektů. Po chutném obědě v restauraci jsme navštívili záchrannou stanici Pasíčka, kde jsou umístěna poraněná a hendikepovaná zvířata z blízkého okolí. Součástí je rovněž geopark, kde je návštěvníkům představena geologická minulost této zajímavé pískovcové oblasti.
Výlet se vydařil a děti měly možnost poznat další zajímavou oblast našeho domova.

Mgr. Silva Gőghová za realizační tým