Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Exkurze 9. tříd ve sběrném dvoře SAKO Brno, a.s.

Exkurze 9. tříd ve sběrném dvoře SAKO Brno, a.s.V pondělí 19.9. se žáci 9. tříd v rámci předmětu ekologická výchova zúčastnili exkurze ve sběrném dvoře SAKO Brno, a.s.

Dozvěděli se, co se děje se směsným komunálním odpadem, když opustí popelnice, jak se dá energeticky využívat a co se děje s vytříděnými odpady z barevných kontejnerů.  A kontejnerů je ve sběrném středisku na ulici Sochorova opravdu hodně. Co všechno sem můžou občané dovézt už dnes dobře ví všichni naši deváťáci.

A protože se tento týden naše škola účastní i projektu „Pěšky do školy“, vydali jsme se na exkurzi pěkně procházkou skrz naše Žabovřesky. Prošli jsme si ulice pro některé žáky známé, ale pro mnohé neznámé. Pro všechny však byla svižná chůze v chladném počasí osvěžující a s dobrým pocitem jsme si do projektové tabulky napsali pár pěkných kilometrů.

 

Mgr. Andrea Firešová


Návštěvnost stránek

436851