Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Rytíři a rytířky z Petříkova se sešli ke společnému hodování

Rytíři a rytířky z Petříkova se sešli ke společnému hodováníRytíři a rytířky z Petříkova se sešli ke společnému hodování

Na konec - tentokrát školního roku - to nejlepší! Škola v přírodě čtvrťáků ze Svornosti bylo letos tak trochu opáčko z vlastivědy.

Protože děti mají nejraději z českých dějin dobu knížat a králů, z nichž nejeden se proslavil svou chrabrostí,  moudrostí, státnickou prozíravostí či válečnickým uměním , rozhodli jsme se týden prožít když ne jako králové, tak aspoň jako rytíři.

K bohaté  tabuli nás pozval sám král Šumák I. a hostil nás opravdu královsky. Kosti jsme sice neházeli za sebe, ale chutnalo nám skvěle.

První den jsme se rozdělili do družin a začali s přípravou mečů a štítů. 

Druhý den jsme vyrazili dobývat blízký hrad Paprsek. I přes  drobná zranění udatných rytířů a ztráty několika mléčných zubů se nám to podařilo.

Uprostřed týdne jsme trochu trénovali  lukostřelbu, obratnost, rychlost, ale i vědomosti.  Rytíři museli  předvést že se dobře orientují  v okolí a znalost dějin prokázat ve vlastivědném kvízu. A co by to bylo za rytíře, kdyby v noci za černočerné tmy nedokázali  dojít na určené místo.

Další den jsme se opět vydali na dobyvačnou výpravu, tentokrát na Lesní bary. Domů se po náročné cestě vrátili jen ti nejudatnější, tedy všichni. Večer si pánové zadali dámy a mohl začít královský ples, který ale nakonec vypadal spíš jako diskotéka.

Poslední den byli všichni po zásluze pasováni  na rytíře a rytířky. Oceněni byli ti, kteří si celý týden uklízeli pečlivě komnatu a potom už zbývalo jediné, proč jsme vlastně přijeli - najít poklad!

Poklad byl objeven, spravedlivě rozdělen a stateční a unavení rytíři a rytířky se mohli vrátit domů do svých rodných hradů.

Za rok zase někam vyrazíme, ale teď už se těšíme na prázdniny!

Čtvrťáci ze Svornosti


Návštěvnost stránek

436840