Úvod > O škole > Aktuality > Školní výlet 7. třídy do Prahy

Školní výlet 7. třídy do Prahy

V úterý 27. června se žáci 7. třídy naší školy vydali na nezapomenutelný školní výlet do hlavního města, do Prahy. Tento výlet byl dlouho očekávaný a plný vzrušení. Byl to skvělý způsob, jak se odreagovat od školních povinností a prozkoumat krásy Prahy.

Naše první zastávka byla u slavného Karlova mostu, který spojuje Staré Město s Malou Stranou. Žáci byli fascinováni krásou mostu a jeho historickým významem. Poté jsme pokračovali procházkou po krásných uličkách Starého Města a navštívili historickou radnici s orlojem, kde jsme se dozvěděli zajímavé příběhy o jeho fungování. Nezapomněli jsme také navštívit Pražský hrad, který nás ohromil svou impozantností a bohatou historií.

Další zajímavou zastávkou na našem školním výletě byla návštěva Medúz na Pankráci.

Během prohlídky muzea se žáci dozvěděli mnoho zajímavostí o životě a chování medúz. Na výstavě byly prezentovány různé druhy medúz, od těch malých až po velké a ohromující exempláře. Žáci se mohli blíže seznámit s jejich biologií a pozorovat jejich pohyb pomocí interaktivních obrazovek a modelů.

Navštívení Medúz bylo skvělou příležitostí pro naše žáky, aby si rozšířili své znalosti o životě pod vodou a významu ochrany mořských ekosystémů. Interaktivní expozice jim umožnila prozkoumat medúzy zblízka a zažít jejich krásu a záhadnost.

Školní výlet do Prahy byl nezapomenutelným zážitkem pro všechny žáky 7. třídy. Procházky po historických ulicích, návštěva významných památek, kulturních institucí a Medúz na Pankráci nám přinesly nové poznatky o naší hlavní metropoli a o přírodě. Tento výlet nám nejen poskytl zábavu, ale také přispěl k našemu vzdělání a rozvoji. Jsme vděčni za tuto příležitost a plni očekávání vyhlížíme další podobné akce v budoucnu.