Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Konečně zase Británie

Konečně zase BritánieKonečně zase Británie

Po delší době jsme mohli konečně uspořádat tradiční výjezd žáků 2. stupně do Británie. O zájezd byl obrovský zájem a žáci se na něj těšili celý školní rok.

Program zájezdu byl velmi atraktivní. První den jsme strávili celý v Londýně. U Buckinghamského paláce nás potkalo velké štěstí, královská garda zrovna nacvičovala vojenskou přehlídku k příležitosti narozenin nového krále. Večer jsme se svezli na ikonickém London Eye a mohli se pokochat Londýnem z výšky.

Obrovským zážitkem druhého dne byla návštěva filmových studií Harryho Pottera. Na své si přišli všichni fanoušci filmů natočených podle J.K.Rowlingové. V průběhu skvělé interaktivní expozice jsme ochutnali máslový ležák, pronikli do nástupiště 9 a ¾ , svezli se v bradavickém expres vlaku, prošli si Příčnou ulicí a zažili mnohá další dobrodružství.

Poslední den jsme zavítali do krásného přímořského letoviska- Brightonu. Zde jsme odpočívali na pláži, sbírali kamínky, užívali si pohodu a také navštívili  akvárium - Sea life centre. Centimetry od nás plavali žraloci, obrovské želvy. Byl to neuvěřitelný pocit. Nadchli nás medúzy a další vodní tvorové.

Ubytovaní jsme byli v britských rodinách, děti se mohly procvičit v konverzaci, zažít kulturní rozdíly, porovnat životní styl u nás a Velké Británii.

Výjezdy do Anglie jsou mezi žáky tak populární, že je hodláme pořádat pravidelně.

Vyučující angličtiny na ZŠ nám.Svornosti 7


Návštěvnost stránek

442104