Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Vědomostní soutěž pro žáky 8. a 9. tříd v oblasti IT o hodnotné ceny - výsledky

Vědomostní soutěž pro žáky 8. a 9. tříd v oblasti IT o hodnotné ceny - výsledkyVýsledky soutěže:

Děkujeme všem školním koordinátorům, kteří se podíleli na hladkém průběhu 1. kola.

Prvního kola se zúčastnilo celkem 8284 žáků ze 187 škol z celé České republiky. Prvních 50 soutěžících postupuje do finále, které se uskuteční 14. prosince 2022 v Praze v budově Soukromé střední školy výpočetní techniky. Zde již soutěžící mohou vyhrát velmi hodnotné ceny.

Pořadí postupujících určuje počet správných odpovědí a při stejném počtu odpovědí rozhoduje čas, za který byly otázky zodpovězeny. Druhého kola se mohou zúčastnit nejvýše 3 žáci z jedné školy. Všem školám jejichž žáci se probojovali do finálového kola zašleme pozvánku s harmonogramem.

Naše škola se umístila na 12. místě a postupuje Daniel Kupec z 9.A do finále, které se uskuteční 14. prosince 2022 v Praze v budově Soukromé střední školy výpočetní techniky. Zde již soutěžící mohou vyhrát velmi hodnotné ceny.

https://www.it-slot.cz/results/year/2022           

O soutěži

Soutěž je určena pro všechny osmáky a devaťáky ze základních škol. V soutěžním testu si může každý vyzkoušet, jak je na tom s digitální gramotností.

První kolo 13. ročníku proběhne od 10. do 15. listopadu 2022. Samotná soutěž prvního kola bude přístupna od čtvrtka 8:00 do úterý 16:00.

Cílem soutěže je prohloubit zájem žáků o studium informačních technologií a zároveň formovat jejich logické myšlení. První část soutěžních úloh je zaměřena na oblast základních vědomostí o informačních technologiích (internetu, hardwaru, softwaru, operačních systémech, komunikaci prostřednictvím ICT a programování). Druhá část soutěžních úloh je věnována matematickému a logickému myšlení.

Soutěž je dvoukolová. Nejprve se uskuteční kvalifikační kolo, které bude probíhat on-line ve školách nebo u žáků doma. Finálové kolo, do něhož postoupí 50 nejlepších účastníků kvalifikace, bude hostit pořadatel soutěže Soukromá střední škola výpočetní techniky. Pokud se do finálového kola probojují více než 3 žáci z jedné školy, tak škola může vyslat nejvýše 3 zástupce. Vítěz finále získá odměny ve formě hodnotných výrobků z oblasti ICT jak pro sebe, tak i pro školu, kterou reprezentuje!

Popis průběhu 1. kola

První kolo soutěže bude probíhat formou on-line testu. Termín 1. kola byl zvolen tak, aby soutěžící mohli test vyplnit ve škole, ale případně i doma. Koordinátor školy (učitel) musí nejdříve žáky zaregistrovat a před konáním prvního kola musí žákům předat přihlašovací údaje, které nalezne v administraci v sekci správa žáků (tisk hesel). Záleží tedy na učiteli, příp. na epidemiologické situaci, zda žáci budou vyplňovat test doma nebo ve škole.

Každý soutěžící obdrží od učitele přihlašovací údaje, které zadá do soutěžní aplikace, do které se dostane po stisknutí odkazu VSTUP DO SOUTĚŽE na hlavní stránce. Učitel či žáci si tedy mohou zvolit libovolný čas, kdy budou soutěžit, musí ovšem počítat s tím, že soutěžící mají 30 minut na vypracování a že systém je přístupný od čtvrtka od 8:00 do úterý do 16:00.

 

více na: https://www.it-slot.cz/


Návštěvnost stránek

432998