Drobečková navigace

Úvod > Školní družina > Ze života družiny > Jaro ve školní družině

Jaro ve školní družiněTak už je konečně tady! Kdo? Přece jaro!

Sluníčko, tráva, kytky, hmyzáci, motýli a všechno to, co k jaru patří. Taky blížící se Velikonoce. A my jsme se rozhodli přivítat je společně s rodiči.
Vše začalo již po jarních prázdninách, vyhlášením soutěže „O nejhezčí vajíčko, kuře nebo slepici”, kde budou soutěžit výrobky, které doma děti vytvoří samostatně nebo za pomoci rodičů či sourozenců. Zapojila se bezmála polovina dětí, které družinu navštěvují a jejich výrobků bylo téměř 80. Vítězové budou odměněni a malá pozornost čeká na všechny, kteří se zúčastnili.

Od začátku dubna jsme se tomuto tématu věnovali nejrůznějším tvořením, povídáním a seznamováním se s jarními a velikonočními zvyky známými i zapomenutými.

Vše vyvrcholilo velkou výstavou soutěžních výrobků, která se konala ve dnech 11. a 12.dubna 2022 v prostorách školní družiny. Byla současně i pozvánkou pro další rodinné příslušníky k návštěvě u nás.
Všichni si mohli prohlédnout a ohodnotit vystavené výrobky a následně posedět, občerstvit se a společně si vyrobit drobnost na památku, která jim bude tyto společně strávené chvíle připomínat.
Věřím, že každý, kdo v pozdním odpoledni odcházel, byl spokojený a nelitoval čas, který zde prožil.

Tak zas někdy příště! Třeba na Vánoce?

Daniela Tribulová, vychovatelka ŠD


Návštěvnost stránek

442094