Úvod > Školní družina > Ze života družiny > Klíček ke knize

Klíček ke knize

Návštěvy knihovny (pobočka Mozolky) patří u nás v družině k oblíbeným aktivitám. Díky ochotným paním knihovnicím se děti během každoměsíčních návštěv seznámí s chodem knihovny, naučí se vybírat knížky a půjčovat je. Nejprve jsou děti slavnostně pasovány na Čtenáře samotným princem a princeznou. Získají kartičku do knihovny a zapojují se do soutěží a aktivit pořádaných knihovnou. Během školního roku se prvňáčci z naší družiny účastnili programu na podporu čtenářské gramotnosti - Knížka pro prvňáčka. Při našich návštěvách probíhala setkávání s paní knihovnicí. Děti vyprávěly, co přečetly, a malovaly obrázky. Paní knihovnice dětem četla pohádky a příběhy, a seznamovala děti s různorodými knížkami, které si děti mohly vypůjčit. Na závěr proběhlo společné čtení dětí. Děti za odměnu dostaly knížku Kláry Smolíkové Dubánek a tajný vzkaz, která byla napsána přímo pro ně, pro prvňáčky. Kromě toho si z knihovny odnesly také klíček, který jim pomyslně odemyká každou knížku a nám v družině zamyká školní rok.