Úvod > Školní družina > Ze života družiny > Vše je tak, jak má být

Vše je tak, jak má být

Září ještě není u konce a my už máme spoustu pěkných zážitků. Počasí nám přeje, a proto rádi vyrážíme do přírody. Podzimní les nabízí tolik dobrodružství. Už jen házet barevným listím nás tolik baví, a co teprve stavění domečků z klacků! V oboře Holedná  jsme si všeho užili dosyta, viděli jsme celé rodinky divokých prasátek, kačeny, spoustu ryb v rybníčku a také nás přišel pozdravit daněk, který se nám představil skutečně v celé své kráse.  Výletů není nikdy dost, a proto již tradiční výlet do lískoveckých sadů nesměl chybět. Tady jsme se proběhli nahoru a dolů (a to několikrát) a když už jsme prostě nemohli, utrhli jsme si jablíčko, které nám zase dodalo energii. Sladký mošt, „dusíkárna“, točení volantem v traktoru a jede se zpět do školy. Výlety jsou bezva, kdy pojedeme zas? Určitě co nejdříve, jen se děti nebojte!

V Kině Lucerna jsme si zažili trochu strachu a trochu (možná vice než jen trochu) dojetí s českým filmem Gump – pes, který naučil lidi žit. Emoce k tomu patří a o filmu jsme si ještě dlouho povídali, byl velice poučný a také si ho určitě připomeneme u Mezinárodního dne zvířat a naší další oblíbené akci, Laskavý listopad.

Druháci již vyrazili do knihovny a prvňáky čeká slavnostní pasování na čtenáře. Do knihovny chodíme velice rádi, paní knihovnice jsou ochotné, milé a vždy nám poradí. Je radost vidět děti nadšené z knížek, i v družině si pravidelně čtěme a často si potom povídáme nebo třeba malujeme o tom, co jsme si přečetli.

Vše je tak, jak má být, a my se budeme těšit na další společné dobrodružství.

Vše je tak, jak má být, a my se budeme těšit na další společné dobrodružství.