Úvod > Školní družina > Ze života družiny > Halloween 2021

Halloween 2021

Halloween leták (1)_0.jpg

Když v družině straší, děti se nám plaší

Ale zase ne všechny, protože některé se bojí skutečně rády. V týdnu od 1.listopadu v družině doopravdy strašilo a bylo i tajemno, rozhořely se svíčky a kostýmy byly strašidelné, až děsivé. Umělá nebo snad i skutečná krev byla na oblečení i na obličeji a někomu přes noc narostly upírské zuby.
Halloween je svátek, který u nás nemá dlouhou tradici a někteří jsou k němu ještě dost skeptičtí, ale já osobně si myslím, že je to svátek velice zajímavý a pro děti skutečně atraktivní. Kdo by se nerad převlékal za strašidla? Dlabání dýně je přece taky zábava - je tedy pravda, že někdo se toho trošku štítil, ale to přece vůbec nevadí. Ze školní jídelny jsme dostaly krásné dýně, které nám budou ještě dlouho zdobit prostory družiny.
O Halloweenu jsme si dlouho povídali, ale neopomněli jsme ani svátek, který má u nás delší tradici a to jsou Dušičky. Děti plnily úkoly a vybarvovaly strašidelné omalovánky a vydali jsme se také na výstavu strašidel do letohrádku Mitrovských nebo do Kapucínské hrobky. Sladká tečka na závěr byla v podobě krásných a roztomilých perníkových netopýrků, které dostalo od vedení školy každé dítě v družině.