Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > Cestovatelská přednáška – Kostarika

Cestovatelská přednáška – KostarikaCestovatelská přednáška – Kostarika

Hodinu zeměpisu v 7. třídách zpestřila svou návštěvou naše bývalá žákyně Markéta Firešová, v současné době studentka veterinární univerzity. Sedmáci nyní probírají střední Ameriku a Markéta jim přišla popovídat o svém měsíčním pobytu v záchranné stanici zvířat a o cestování na Kostarice. Nejprve žákům pověděla několik zajímavostí o této zemi, poté vyprávěla o svém působení v záchranné stanici. Žáci se tak dozvěděli zajímavosti o lenochodech, mývalech, vačicích a papoušcích. Nechyběla informace o tom, jaké problémy přináší fotografie lidí s divokými zvířaty na sociálních sítích, jejich sdílení či lajkování.

Věříme, že Markétino povídání bude pro žáky motivací k cestování, studiu jazyků a zajímání se o dění ve světě.

Kabinet zeměpisu


Návštěvnost stránek

436852