Úvod > Školní družina > Ze života družiny > Laskavý podzim

Laskavý podzim

Letošní podzim v naší družině opět zaplavila vlna laskavosti. Již počtvrté jsme se zapojili do happeningu #jsemlaskavec, který pořádá Nadace Karla Janečka, a oslavili tak Světový den laskavosti připadající tradičně na 13. listopad. Naším dobrým skutkem se stala sbírka krmiva pro psy a kočky, o které pečuje Spolek pro opuštěná zvířata z.s., Brno.
Celý podzim jsme pracovali s laskavým kalendářem, díky němu jsme každý den plnili jednu laskavost. Metodické listy z Hodnotového vzdělávání byly plné úkolů a díky tomu bylo snadné zjistit, co to ta laskavost vlastně je. Protože je naše laskavost směřována na pomoc zvířatům, věnovali jsme se i jim - v rámci Mezinárodního dne zvířat jsme malovali a popisovali oblíbené zvíře a naši péči o něj. Vysvětlili jsme si, jak může balíček pomoci vypadat a společně jsme vytvořili celou sbírku.

Obrázky naší laskavosti, obrázky našich zvířátek a různorodé výrobky zdobí chodbu školní družiny.

Děkujeme všem rodičům, dětem a pedagogům